Selasa, 08 Maret 2016

Wszelkie sztachetki z Winylu są nieodłącznym elementem każdej nieruchomości.Mało kto wyobraża sobie budynek wolno stojący bez płotu. Aby można się było dostać na obszar własnej posiadłości potrzebna jest furta jak również brama wjazdowa.
Bezsprzecznie bramy a także furty ogrodzeniowe powinny być dobrze wykonane jako ze narażone są na o wiele większe obciążenia aniżeli pozostała cześć balustrady plastykowe na ogrodzenie i furtę ogrodzeniowa. Wiec jakie winny być furty oraz bramy ogrodzeniowe? Każda furtka powinna być na tyle szeroka aby pozwalała swobodne przejście bez przeciskania się.

Furta powinna również gwarantować przejazd wózkom dziecięcym i osobom niepełnosprawnym. Zazwyczaj przyjmuje się że furta ogrodzeniowa winna mieć min. 1m szerokości. W zależności od ułożenia bramka ogrodzeniowa może być prawo ewentualnie lewostronna rozwierana. Ze względu na to iż przęsła ogrodzeniowe zazwyczaj są zamontowane nad murkiem furta powinna znajdować się troszkę wyższa aniżeli przęsło ogrodzeniowe by plotki plastykowe na plot i bramkę ze sztachetek było równej wielkości.

Przy doborze ogrodzenia plastykowe na plot i furtkę ogrodzeniowa jest więcej możliwości.
Bramy ogrodzeniowe mogą być jedno bądź dwu skrzydłowe. Poza doborem liczby skrzydeł bramy w zależności od zabudowania nieruchomości brama może być przesuwna bądź rozwierana. Żeby uprościć obsługę do każdej bramy można zamontować mechanizm dzięki jakiemu brama będzie się automatycznie rozwierała.

Decydując się na bramę przesuwna należy wziąć w rachubę fakt iż ogrodzenia z plastiku przy bramie powinno być tak długie aby cala brama się za nim ukryła. Bramy rozwierane z kolei wymagają przestrzeni aby bramę można było bez ograniczeń otworzyć. Jeśli chodzi o wielkość bramy to można ja dopasować indywidualnie wg potrzeb, jednak przyjęło się ze powinna ona mieć minimum 3m szerokości. Najważniejsza decyzja jest wybór towaru z którego brama wjazdowa i furtka ma być wykonana. Te 2 ogrodzenia nie powinny różnić się ani obrysem ani materiałem od reszty ogrodzenia aby sztachety plastykowe na plot i bramę sztachetowa wyglądało jednakowo. W sprzedaży osiągalne są bramy a także furtki ogrodzeniowe z plastiku, metalowe ogrodzenia (w tym bramy i furty) oraz drewniane ogrodzenia (sztachety które wolno wykorzystać do zapełnienia bramy bądź furty).

Tidak ada komentar:

Posting Komentar